субота, 13 квітня 2019 р.

Косар

Коса́р, або ко́лпиця— птах родини ібісових . Один з 6 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. В Україні гніздовий перелітний птах.Великий білий птах (менший за білого лелеку) з довгою шиєю і ногами та характерним лопатоподібним дзьобом. Дорослий птах у шлюбному вбранні білий, з великою вохристо-жовтою плямою на волі і довгим жовтим «чубом» на потилиці; гола шкіра біля основи дзьоба жовтогаряча; розширений на кінці плаский дзьоб чорний, з жовтою верхівкою; ноги чорні.
У позашлюбному вбранні «чуба» нема; жовтий колір у забарвленні вола, дзьоба і на оголених ділянках шкіри відсутній. Молодий птах подібний до дорослого у позашлюбному вбранні, але першорядні махові пера з чорною верхівкою; дзьоб сірувато-рожевий. Довжина тіла — 80—90 см, розмах крил — 115–140 см. Вага птахів — до 2 кг.
В Європі гніздиться 8,9–15 тис. пар [1]. На території України гніздиться 200–250 пар. Основна частина популяціїгніздиться в пониззях Дунаю, на Східному СивашіЛебединих островах. Причинами змін чисельності є зарегулювання річок, забір води для зрошування, викошування та випалювання очерету, знищення заплавних луків, створення рибницьких ставків на місці кормових біотопів, застосування пестицидів, посилення фактору непокою.Перелітний птах. На місцях гніздування з'являється у березні – квітні.

 Оселяється на неглибоких повільнопроточних прісних та солонуватих водоймах. Гніздиться колоніямиГнізда влаштовує на кущах, заломах очерету або деревах. У кладці 2–5 (найчастіше 3) яєць. Пташенята вилуплюються наприкінці травня − в червні, піднімаються на крила у першій половині − кінці липня. Відлітає наприкінці вересня. Живиться безхребетнимиличинками комахземноводнимипуголовками та дрібною рибою.

В Європі гніздиться 8,9–15 тис. пар [1]. На території України гніздиться 200–250 пар. Основна частина популяціїгніздиться в пониззях Дунаю, на Східному СивашіЛебединих островах. Причинами змін чисельності є зарегулювання річок, забір води для зрошування, викошування та випалювання очерету, знищення заплавних луків, створення рибницьких ставків на місці кормових біотопів, застосування пестицидів, посилення фактору непокою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Орел - карлик

Орел-ка́рлик — невеликий  орел , за розмірами близький до  канюків . В Україні гніздовий, перелітний птах. Хвіст  довгий і вузький, без см...