субота, 13 квітня 2019 р.

Лелека чорний

Лелека чорний  — вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. Один з 5-ти видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.
Чисельність у Європі сягає 7,8–12 тис. пар та має тенденцію до зростання [1]. В Україні чисельність досягає 400–450 пар. У тому числі: у Волинській області 50–60 пар, Рівненській − 60–70, Львівській − 30–40, Закарпатській − 30–40, Івано-Франківській − 30–40, Чернівецькій − 8–10, Київській − 25–30, Чернігівській − 40–50, Сумській − 10–12. Причини зміни чисельності: деградація місць гніздування через вирубування лісів, меліорація лісових угідь у смузі Лісостепу, фактор непокою.
В омолоджених лісах, не знайшовши старого дерева, лелеки будують гнізда на молодих деревах, у яких під вагою гнізда ламаються гілки і гнізда з яйцями або пташенятами падають на землю.Поширений майже по всій території Євразії у лісовій та лісостеповій зоні. У горах гніздиться до висоти 2200 м над рівнем моря. Лелека чорний гніздиться також у Південній Африці.

 На відміну від білого лелеки намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссіта в Карпатському регіоні.Перелітний птах. Прилітає наприкінці березня − у квітні. Оселяється в старих лісах поблизу водойм і боліт, у період міграцій трапляється на луках, пасовищах, полях поряд з водоймами. Гніздиться окремими парами.

 МоногамГнізда на деревах у розгалуженні головного стовбура або на великих бічних гілках на висоті 3–20 м. Яйця відкладає у травні. У повній кладці 2–6 яєць, найчастіше − 4. Насиджують кладку самка і самець, протягом 32–34 днів. У виводку 1–5 пташенят. Пташенята починають літати у віці біля 2-х місяців. Статева зрілість наступає у віці 3 років. Відліт відбувається у серпні – жовтні. Мігрує вдень, широким фронтом. Навесні мігрує переважно поодинці, восени − також групами по 4–20 ос., на півдні країни зграями до 40 ос. Живиться рибоюземноводними, водяними комахами; інколи здобуває плазунів і мишоподібних гризунів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Орел - карлик

Орел-ка́рлик — невеликий  орел , за розмірами близький до  канюків . В Україні гніздовий, перелітний птах. Хвіст  довгий і вузький, без см...