неділя, 21 квітня 2019 р.

Гага

Га́гаґаґа, або пухівка — рід птахів родини качкових. Об'єднує 3 види досить крупних ниркових качок, що гніздяться переважно на арктичному узбережжі і в тундрі. Всі види мають характерну будову дзьоба у формі клину з широким нігтиком, що займає всю вершину наддзьоб'я. На боках наддзьоб'я є глибока виїмка, вкрита пір'ям.
Велику частину життя проводять в літоральній зоні моря, де здобувають собі харчування на дні. Це чудові нирці, що за допомогою крил занурюються на глибину до 20 м. Харчуються молюскамиракоподібними і водними безхребетними (зокрема комахамидощовими і багатощетинковими червами). Літають групами низько над поверхнею моря, утворюючи клин або низку. На берег виходять тільки на відпочинок і заради розмноження, углиб материків і великих островів не залітають.

Казарка Червоновола

Каза́рка червоново́ла — водоплавний птах родини качкових. В Україні зустрічається під час сезонних міграцій та на зимівлі. Розміром з чорну казарку. Забарвлення строкате. У дорослого птаха верх голови, задня частина шиї, спина, крила, боки тулуба і груди чорні; зверху на покривних перах крила дві вузькі білі смуги; покривні пера вух, передня частина шиї і воло каштаново-руді; вуздечка, вузькі петлеподібні смуги на боках голови, смуги на шиї і боках тулуба, задня частина черева, надхвістя та підхвістя білі; махові і стернові пера чорні; ноги і дзьоб чорні.
Молодий має тьмяніше забарвлення, з білуватою смугастістю на крилах. Маса тіла: 890–1700 г, довжина тіла: 430–560 мм, розмах крил: 110–113 см.Гніздовий ареал простягається у зоні тундри від півострова Ямал до півострова Таймир.

субота, 13 квітня 2019 р.

Лелека чорний

Лелека чорний  — вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. Один з 5-ти видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.
Чисельність у Європі сягає 7,8–12 тис. пар та має тенденцію до зростання [1]. В Україні чисельність досягає 400–450 пар. У тому числі: у Волинській області 50–60 пар, Рівненській − 60–70, Львівській − 30–40, Закарпатській − 30–40, Івано-Франківській − 30–40, Чернівецькій − 8–10, Київській − 25–30, Чернігівській − 40–50, Сумській − 10–12. Причини зміни чисельності: деградація місць гніздування через вирубування лісів, меліорація лісових угідь у смузі Лісостепу, фактор непокою.

Косар

Коса́р, або ко́лпиця— птах родини ібісових . Один з 6 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. В Україні гніздовий перелітний птах.Великий білий птах (менший за білого лелеку) з довгою шиєю і ногами та характерним лопатоподібним дзьобом. Дорослий птах у шлюбному вбранні білий, з великою вохристо-жовтою плямою на волі і довгим жовтим «чубом» на потилиці; гола шкіра біля основи дзьоба жовтогаряча; розширений на кінці плаский дзьоб чорний, з жовтою верхівкою; ноги чорні.
У позашлюбному вбранні «чуба» нема; жовтий колір у забарвленні вола, дзьоба і на оголених ділянках шкіри відсутній. Молодий птах подібний до дорослого у позашлюбному вбранні, але першорядні махові пера з чорною верхівкою; дзьоб сірувато-рожевий. Довжина тіла — 80—90 см, розмах крил — 115–140 см. Вага птахів — до 2 кг.

Пелікан Кучерявий

Кучеря́вий пеліка́н — вид птахів з родинипеліканових. Один з 9-ти видів роду; один з 2-х видів у фауні України.Характерною ознакою цього птаха є пір'я на потилиці, часом доволі довге — через це він і отримав свою українську назву.

Дорослий птах у шлюбному вбранні сірувато-білий; кільце голої шиї навколо ока сіре; на потилиці і задній частині шиї «грива» з видовжених закручених пер; на волі жовта пляма; шкіряний мішок жовтогарячо-червоний. Дзьоб і ноги сірі; райдужна оболонка ока світло-сіра. Молодий птах зверху

четвер, 4 квітня 2019 р.

Чапля жовта

Ча́пля жо́вта— птах родини чаплевих. Один з 5 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. В країні рідкісний гніздовий перелітний вид.Гніздовий ареал охоплює АфрикуПівденну Європу та Південно-західну Азію. Зимує на узбережжі Середземного моря в Європі та Африці. В Україні гніздиться у пониззі ДунаюДністра і Дніпра, в Криму (Лебедині острови, Східний Сиваш), на півдні Запорізької області (заплава р. Молочної) та в інших місцях півдня України. Під час міграцій трапляється майже на всіх водоймах півдня України.

Баклан чубатий

Бакла́н чуба́тий, або бакла́н довгоно́сий — вид птахів з родини бакланових. Вид політипного роду; один з 3-х видів роду в фауні України
Чубатий баклан поширений в Ісландії, по атлантичному узбережжю Європи, на Середземному морі і на північно-західному узбережжі Африки. У Росії цей вид зустрічається на Кольському півострові на узбережжі Мурманська і вважається рідкісним.

Глушець

Глуше́ць — вид птахів роду тетеруків, один із найбільших птахів Українських Карпат.
Маса тіла 2,5-6,5 кг, довжина тіла 60-87 см, розмах крил 87-125 см. Дорослий самець чорно-бурий, з зеленим металічним полиском па волі і білими рисками на грудях; над оком червона шкіряна «брова»; на підборідді «борода»; біля основи крила біла пляма; на хвості дрібні білі плями; дзьоб кремово-білий.

Орел - карлик

Орел-ка́рлик — невеликий  орел , за розмірами близький до  канюків . В Україні гніздовий, перелітний птах. Хвіст  довгий і вузький, без см...