четвер, 9 травня 2019 р.

Змієїд

Змієї́д, крачу́н — хижий птах родини яструбових. Один з 4 видів роду; єдиний вид роду у фауні України.Ареал виду охоплює Південну Євразію та Північну Африку. Зимує у південній частині ареалу. В Україні гніздиться переважно на Поліссі та в лісостеповій зоні; зустрічається в Українських Карпатах і Кримських горах (гніздиться до верхньої межі лісового поясу).
Перелітний птах. З'являється в кінці березня — на початку квітняМоногам, якому властивий стійкий гніздовий консерватизм. Гнізда будує (зрідка займає чужі) на деревах на висоті 10 — 23 м. Кладка з одного яйця у 2-й половині квітня — на поч. травня. Насиджують самка і самець 35 — 37 днів. Пташенята з'являються в червні, залишають гніздо в кінці липня — 1-й половині серпня.
Відлітає на зимівлю у вересні — на початку жовтня. Стенофаг, живиться переважно плазунами та земноводними.Європейську гніздову популяцію оцінено у 8,4–13 тис. пар [1]. В Україні у більшості областей рідкісний (подекуди дуже рідкісний) вид. Чисельність української популяції стала поступово зменшуватися ще у середині ХХ ст.
 Станом на 2000 р. вона оцінена в 30–40 пар, але вже в 2004 р. — в 250–300 пар. Це пов'язано з проведенням детальніших наукових дослідженнь. Найбільше гнізд (4 на 100 км²) зареєстровано у долині річки Льви (басейн Прип'ятіРівненська область) та у лісах Мошногірського кряжа (Черкаська область). 

На чисельність виду негативно впливає знищення старих ділянок лісу, де птахи гніздяться; знищення біотопівполювання, відстріл птахів для виготовлення опудал.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Орел - карлик

Орел-ка́рлик — невеликий  орел , за розмірами близький до  канюків . В Україні гніздовий, перелітний птах. Хвіст  довгий і вузький, без см...