Райська танагра поширена від східної Колумбії до півночі Болівії, Амазонській Бразилії, Французької Гвіани і Гайани. У себе на батьківщині, у вологих тропічних лісах на схід і північ від басейну Амазонки вона більш відома під ім'ям «семибарвна птах», що як не можна краще підходить для опису її яскравого.
Що переливається різними відтінками оперення. Райська танагра - одна з найяскравіших птахів на Землі. Горло у неї синьо-фіолетове, черевце яскраво-блакитне, крижі червоного кольору, потилицю і крила чорного. Статевий диморфізм у цих птахів не виражений, самці і самки забарвлені однаково. У молодих птахів крижі не такий яскраво-червоний, як у дорослих. Довжина тіла цих птахів близько 14 см; вага - 20 г.
Райська танагра - один з найбільш звичайних і широко поширених представників роду в Амазонії. Вона населяє верхні яруси вічнозелені тропічні ліси і прилеглі до них вторинні насадження і плантації на висоті до 1300-2400 метрів над рівнем моря. Райські танагри зазвичай тримаються зграйками по 5-10 особин, вони дуже рухливі, неспокійні і дуже обережні. Танагри, перш за все фруктоядние птиці і годуються зрілими плодами, але також смокчуть нектар і ловлять безхребетних.
Шлюбний період у райських танагри починається в квітні і закінчується в червні і збігається з сезоном дощів. Гніздяться вони в верхньому ярусі дерев. Гніздо в формі чаші з рослинного матеріалу будує тільки самка, а самець лише асистує своєю присутністю. У кладці райського танагри 2-3 білуватих з пурпурно-червоними цятками яйця, період інкубації триває близько двох тижнів. Статевозрілими птиці стають у віці одного року. Протягом сезону танагри можуть гніздитися до трьох разів.
Немає коментарів:
Дописати коментар