понеділок, 28 січня 2019 р.

Гоацин

 Птах, який своїм зовнішнім виглядом нагадує якогось стародавнього ящера. Не великий – близько 60 см. Живе в Екваторіальній Південній Америці від Колумбії до Болівії. Гоацини майже не літають, більшу частину часу тримаються на деревах і рідко спускаються на землю.
Цікавою особливістю цього виду є їх система перетравлення їжі. Все це відбувається за допомогою ферментації в великому зобу. Від цього гоацин володіє надзвичайно неприємним гнойовим запахом. Саме тому європейські поселенці Південної Америки називали гоацина «смердючим птахом». Крім того м’ясо гоацина має різкий затхлий запах, неїстівне і ніколи не вживається в їжу навіть тубільцями.
Живуть ці унікуми пташиного світу в жаркій і такою далекою для нас країні як Південна Америка. Живуть вони в густих прирічкових заростях і по берегах річок. Тому їх ареал проживання включає в себе території, через які проходять басейни річки Оріноко і північна частина Амазонки. Це Гайана, Сурінам, Французька Гвіана, східна частина Венесуели, а також північно-західна частина Бразилії і схід Перу.

Їх гнізда розташовуються серед густих гілок і часом поміщаються прямо над поверхнею води. Ці незрозумілі конструкції не вселяють впевненості в їх міцності, та й на вигляд виглядають трохи неохайно. Воно схоже на звичайну горизонтальну платформу із прутів, розташовану на великої гілки, що нависає над водою. Це їх постійне місце проживання, тому періодично воно потребує «косметичному ремонті».

Розмноження у гоацинів починається з приходом сезону дощів і триває з грудня по липень. Самка відкладає від 2 до 4 яєць. Насиджування займаються обоє батьків. Приблизно через 4 тижні вилуплюються пташенята, які і в своїй зовнішності і в поведінці примудряються виділитися серед пташенят інших видів птахів. По-перше, за типом їх важко віднести лише до птенцовим, або тільки до виводкових птахів.

Вони - щось середнє. Пташенята вилуплюються зрячими і покритими невеликим пушком, як у виводкових типу, але при цьому вони не настільки активні, як останні. У разі виникнення небезпеки пташенята гоацина не стануть сидіти в гнізді і чекати своєї загибелі. Вони спритно вибираються з нього і починають активно дертися по гілках, чіпляючись за них не тільки ногами, а й крилами. Це вже друга особливість

Немає коментарів:

Дописати коментар

Орел - карлик

Орел-ка́рлик — невеликий  орел , за розмірами близький до  канюків . В Україні гніздовий, перелітний птах. Хвіст  довгий і вузький, без см...